ساعات کار مطب

شنبه تا پنجشنبه (با وقت قبلی)

تماس با ما

084 66 267 ،124 29 221 - 021

تعیین وقت

اولین مشاوره شما رایگان است

ارتودنسی با جراحی فک (ارتوسرجری)

ارتودنسی جراحی یا ارتوسرجری در مواقعی که مشکلات اسکلتی و فکی و دندانی به شکل شدید در فرد دیده میشود و قابلیت اصلاح آن با ارتودنسی به تنهایی نباشد، انجام میگیرد. اگر کودکی با مشکلات فکی در سن قبل از بلوغ یعنی حدود ۱۰-۱۳ سالگی به متخصص ارتودنسی مراجعه نکند یا مراجعه کند اما نکات درمانی و استفاده از درمانهای پلاک را رعایت نکند یا الگوی رشدی وی به حدی نامناسب و ناهماهنگ باشد که وضعیت جفت شدگی فکها و دندانها به صورت شدید نامطلوب باشد، این درمان به وی پیشنهاد میشود. ارتوسرجری با هماهنگی بین متخصص ارتودنسی و متخصص جراح فک و صورت انجام میگیرد و شروع درمان از ارتودنسی و تحت مشاوره با متخصص جراح فک  خواهد بود.

مراحل درمان ارتوسرجری چگونه است؟

در ابتدا مشاوره ای بین متخصص ارتودنسی و متخصص فک و صورت در رابطه با مسیر درمانی برای هر بیمار انجام میگیرد. براکت ها قرار میگیرند و دندانهای هر فک نسبت به خود آن فک در موقعیت صحیح قرار میگیرند که در این مرحله ممکن است از بیمار دندان کشیده شود یا نشود و وضعیت جفت شدگی ها معمولا کمی بدتر به نظر میرسد و این امر با این هدف است تا بتوان تغییرات فکی بیشتری را حین جراحی برای بیمار ایجاد کرد تا ظاهر صورت بهبود چشمگیرتری داشته باشد. در زمان مناسب بیمار به متخصص جراح فک و صورت ارجاع داده میشود تا جراحی وی تحت بیهوشی و در بیمارستان انجام گیرد. تا چندین هفته بعد از عمل بیمار تحت ویزیت متخصص جراح فک قرار دارد و به محض تشخیص میتوان ادامه درمان ارتودنسی را برای بیمار شروع کرد تا در شرایطی که فک ها در موقعیت صحیح قرار گرفتند، جفت شدگی های نهایی دندانها را نیز ایجاد نمود. بنابراین روال کلی بطور خلاصه به این شکل خواهد بود که بایستی یک درمان ارتودنسی را در نظر گرفت که مابین کار بیمار یک جراحی فک را تجربه خواهد کرد.

 

دکتر فروغ خلیلی نژاد

خانم دکتر فروغ خلیلی نژاد دارای بورد تخصصی ارتودنسی با رتبه ممتاز در طول دوران تحصیل خود، افتخار برگزینش بعنوان دانشجوی نمونه و همچنین دریافت لوح جشنواره علمی دکتر احمد هدایت را دارا بوده اند. ایشان از سال 1389 بعنوان عضو هیات علمی دانشگاه مشغول بکار بوده و همگام با آن در معاونت بهداشت و معاونت تحقیقات، علوم و فن آوری نیز به ارایه خدمات پرداخته اند. ایشان هم اکنون در مطب تخصصی خود واقع در تهران مشغول به فعالیت درمانی بوده و همزمان داور افتخاری مجله علمی و معتبر Iranian Journal Of Public Health نیز میباشند. سرکار خانم دکتر فروغ خلیلی نژاد عضو فعال انجمن بین المللی ارتودنتیسی (World Federation of Orthodontics ) و عضو فعال انجمن ارتودنتیستهای ایران ( Iranian Association of Orthodontics) نیز میباشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *