ساعات کار مطب

شنبه تا پنجشنبه (با وقت قبلی)

تماس با ما

084 66 267 ،124 29 221 - 021

تعیین وقت

اولین مشاوره شما رایگان است

سایش لبه و طوق دندان

گاهی بعلت مسواک زدن شدید و محکم به حالت افقی، سطح خارجی دندان ها در ناحیه طوق و گردن آنها ساییده می شود و حالت فرورفتگی پیدا میکند. در صورتیکه این فرورفتگی ها کوچک باشند و دندانها دچار حساسیت نشده باشند نیازی به درمان نیست و فقط بایستی تماس نابجای دندانها حذف و روش مسواک زدن بیمار تصحیح گردد. اما در مواردی که مقدار و عمق این ضایعات زیاد باشد بهتر است توسط مواد همرنگ دندان مانند کامپوزیتها ترمیم شود.
گاهی اوقات این ضایعات بعلت مصرف مداوم مواد خوراکی اسیدی مانند آب لیمو و ترشیجات یا بیماریهای گوارشی و بازگشت اسید معده به دهان (رفلاکس) ایجاد میشومد. در حقیقت علت تخریب نسج دندان در این موارد حل شدن شیمیایی مینای دندان است. در اینصورت روش درمان شامل محدود کردن مواد اسیدی، معالجه بیماری گوارشی و نهایتا ترمیم حفرات با کامپوزیت میباشد.

دکتر فروغ خلیلی نژاد

خانم دکتر فروغ خلیلی نژاد دارای بورد تخصصی ارتودنسی با رتبه ممتاز در طول دوران تحصیل خود، افتخار برگزینش بعنوان دانشجوی نمونه و همچنین دریافت لوح جشنواره علمی دکتر احمد هدایت را دارا بوده اند. ایشان از سال 1389 بعنوان عضو هیات علمی دانشگاه مشغول بکار بوده و همگام با آن در معاونت بهداشت و معاونت تحقیقات، علوم و فن آوری نیز به ارایه خدمات پرداخته اند. ایشان هم اکنون در مطب تخصصی خود واقع در تهران مشغول به فعالیت درمانی بوده و همزمان داور افتخاری مجله علمی و معتبر Iranian Journal Of Public Health نیز میباشند. سرکار خانم دکتر فروغ خلیلی نژاد عضو فعال انجمن بین المللی ارتودنتیسی (World Federation of Orthodontics ) و عضو فعال انجمن ارتودنتیستهای ایران ( Iranian Association of Orthodontics) نیز میباشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *