ساعات کار مطب

شنبه تا پنجشنبه (با وقت قبلی)

تماس با ما

084 66 267 ،124 29 221 - 021

تعیین وقت

اولین مشاوره شما رایگان است

کنترل پوسیدگی در کودکان

یکی از مهمترین مراحل در شروع درمان پوسیدگی ها شناسایی مهمترین دلایل و انجام اصلاحات رفتاری است.

استفاده از فلورایدها:

بدون شک استفاده مکرر از فلورایدها اهمیت حیاتی در کنترل و پیشگیری از پوسیدگی در کودکان و بزرگسالان دارد. کاربرد موضعی فلوراید در توقف و یا حداقل کند کردن رند پیشرفت ضایعات فعال تاثیر دارد.

میزان مصرف خمیر دندان در کودکان:

نباید بیشتر از مقدار کمی (به اندازه نخود) از خمیر دندان فلورایددار در هنگام مسواک زدن دندانهای نوزادان و خردسالان استفاده کرد.

میزان مصرف دهانشویه و ژلهای فلوراید خانگی:

ازآنجاییکه کودکان زیر۴ سال ممکن است کنترل کاملی بر واکنشهای بلع خود نداشته باشند،مصرف دهانشویه باید با احتیاط صورت گیرد ولی والدین میتوانند با ژل برایشان مسواک بزنند و اضافی آن را پاک کنند.

بطور کلی مصرف دهانشویه های فلوراید برای کودکان بالای ۶ سال و بزرگسالان توصیه میشود.

دکتر فروغ خلیلی نژاد

خانم دکتر فروغ خلیلی نژاد دارای بورد تخصصی ارتودنسی با رتبه ممتاز در طول دوران تحصیل خود، افتخار برگزینش بعنوان دانشجوی نمونه و همچنین دریافت لوح جشنواره علمی دکتر احمد هدایت را دارا بوده اند. ایشان از سال 1389 بعنوان عضو هیات علمی دانشگاه مشغول بکار بوده و همگام با آن در معاونت بهداشت و معاونت تحقیقات، علوم و فن آوری نیز به ارایه خدمات پرداخته اند. ایشان هم اکنون در مطب تخصصی خود واقع در تهران مشغول به فعالیت درمانی بوده و همزمان داور افتخاری مجله علمی و معتبر Iranian Journal Of Public Health نیز میباشند. سرکار خانم دکتر فروغ خلیلی نژاد عضو فعال انجمن بین المللی ارتودنتیسی (World Federation of Orthodontics ) و عضو فعال انجمن ارتودنتیستهای ایران ( Iranian Association of Orthodontics) نیز میباشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *